Vianočný benefičný koncert

19.12.2013 - 16:00
Žiaci Piaristickej spojenej školy F. Hanáka a spoločenstvo Piar organizujú pod záštitou primátorky mesta Prievidza, Kataríny Macháčkovej, Vianočný benefičný koncert.

Koná sa vo štvrtok, 19. decembra 2013 o 16:00 v piaristickom kostole v Prievidzi (Kostol Najsvätejšej Trojice).

V programe koncertu vystúpia školské spevokoly Rosnička, Bázeň a kapela GodKnows a žiaci piaristickej školy. Oživením budú vystúpenia sólových spevákov a drobné divadelné scénky s predvianočnou tematikou. Výťažok zo vstupného bude použitý na podporu aktivít neziskovej organizácie Charita – dom sv. Vincenta v Prievidzi.

„Vianočný program má na piaristickej škole veľkú tradíciu. V roku 2010 sme ho prvýkrát spojili so zbierkou a podporili detský hospic Plamienok. Od roku 2011 spolupracujeme s prievidzskou charitou a sme radi, že vďaka tomu pomáhame ľuďom v núdzi, ktorí sú z nášho regiónu,“ hovorí Andrej Kmotorka zo spoločenstva Piar. „Snažíme sa, aby to koncertom nekončilo. Dobrovoníci z nášho spoločenstva pomáhajú charite dlhodobo. Majú víkendové dobrovoľnícke služby. Už tradične pomôžeme aj tieto Vianoce s tradičnými aktivitami, napríklad s podávaním vianočnej večere ľuďom bez domova, “ dodáva.

Hlavné menu