Rozprávka Obyčajný zázrak

Pre deti
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
-

Autorské rozprávkové predstavenie s príchodom Mikuláša.

Predstavenie pre verejnosť.

Viac info už čoskoro!


Autor a réžia: Zuzana Kolejáková

Hrajú: Eva Cisíková/ Laura Kovalíčeková, Žofia Petrášová, Viktória Grznárová, Filip Horvát, Jarmila Bakusová/ Dušan Hraňo, Romana Miklíková, Michaela Kotríková a Anna Nedeljaková

Výroba scény: Miroslav Soukup

Kostýmy: Viera Boronkayová

Výtvarný koncept: Zuzana Kolejáková

Hudba: Andrea Bučko


Príbeh malej výmyselníčky Katky o hľadaní zázrakov na zemi. Katka nastúpila do školy a smúti za kamarátmi a tak sa kamoší najmä so susedom vynálezcom. V obchode stretne zlú ježibabu a čírou náhodou sa dostane aj do cirkusu a to všetko preto, aby zistila, či existujú zázraky. Pretože aj keď sa nám zdá, že žijeme úplne obyčajný nudný život, s priateľmi môže byť plný zázrakov.


Autorská rozprávka Zuzany (Bírešovej) Kolejákovej deti nielen zabaví, ale môžu sa aj niečo naučiť. Napríklad hodiny či mlynské okolo, ale aj to, že z domu sa neuteká!

,,Je mi cťou vrátiť sa na prievidzské javisko a túto rozprávku aj inscenáciu venujem úžasnej divadelníčke, bábkarke a mojej divadelnej mame Kataríne Súkeníkovej! Navždy ostaneš v mojom srdci!“


O režisérke:

Zuzana Bírešová Kolejáková, rodáčka a divadelníčka z Prievidze. Vyštudovala réžiu a dramaturgiu v Bratislave na VŠMU. Vedie vlastné divadlo pre deti Divadlo ZáBaVKa, s ktorým nedávno vydali Cédečko pre deti. Píše, tvorí a vymýšľa nielen v divadle, ale učí aj deti na ZUŠ v Senci, robí rôzne workshopy a pod. Dramaturgovala inscenácie v Bratislavskom bábkovom divadle (Rúfusové rozprávky a Palica von z vreca), či v Mestskom divadle Žilina Amputované duše (2016). Spolupracuje s ochotníckymi súbormi (Celkom malé divadlo, Divadlo Kusy cukru..) a s manželom režisérom Vojtechom Kolejákom tvoria divadlo pre dospelých pod značkou Trieska v oku.

Odporúčané akcie