Foto a video: Letnú sezónu hornej Nitry otvoril v Bojniciach sprievod postáv z rozprávok a filmov

30.4.2022
Foto a video: Letnú sezónu hornej Nitry otvoril v Bojniciach sprievod postáv z rozprávok a filmov
Bojnice Bojnický zámok Kam na výlet

Letnú turistickú sezónu na hornej Nitre v sobotu otvoril sprievod s  postavami z rozprávok, seriálov a filmov, ktoré sa natáčali v Bojniciach  a okolí. Predstavili tak nový produkt cestovného ruchu. Súčasťou  podujatia boli i aktivity pre deti, program bude pokračovať do neskorých  nočných hodín korzovaním s legendami v podaní Divadelnej spoločnosti.  

"Tento rok sa mohla konečne otvoriť letná turistická sezóna vo  veľkom, keďže nám to pandemické opatrenia umožňujú. Máme veľkú radosť,  že sa nám zároveň podarilo spustiť nový produkt cestovného ruchu, ktorý  vznikol v spolupráci Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR)  Región Horná Nitra-Bojnice s niekoľkými jej členmi," povedala pre TASR výkonná riaditeľka OOCR Región Horná Nitra-Bojnice Andrea Malátová.

Nový produkt sa podľa nej volá Po stopách rozprávok a dokumentuje v  prvom rade rozprávkovú filmografiu, ktorá sa natáčala v regióne hornej  Nitry, na Bojnickom zámku a v jeho okolí. "Ide zatiaľ o 18 rozprávok,  zahraničných či slovenských. Do budúcna pripravujeme aj rozšírenie  tohto produktu, v podobe historickej, dokumentárnej zložky či  krátkometrážnych filmov," priblížila.

Viac info: https://www.postopachrozpravok.sk

OOCR má spolu s jej členmi na leto pripravený bohatý plán podujatí,  avizovala Malátová a spresnila, že pôjde o remeselné, gastronomické  festivaly či festivaly vína. "Veríme, že to dobre dopadne a  pandemická situácia sa nezhorší, keďže minulý rok postihla cestovný ruch  na hornej Nitre veľmi citeľne. Zahraniční turisti sem nemali takmer  možnosť prísť. Najviac to pocítili hotely a gastronomický priemysel.  Evidovali sme takmer len slovenských návštevníkov," dodala riaditeľka OOCR.

Foto galériu budeme priebežne aktualizovať

Ďalšie správy