Quantcast

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Prievidzi otvoria tento víkend

15.4.2021
Veľkokapacitné očkovacie centrum v Prievidzi otvoria tento víkend

V areáli je pripravených desať kójí, pričom počas pilotného víkendu bude spustená polovica.

Veľkokapacitné krajské očkovacie centrum v Prievidzi začne fungovať  tento víkend 17. a 18. apríla. Vakcínu proti ochoreniu COVID-19 tam bude  môcť počas prvých dní dostať 2000 ľudí, záujemcovia sa môžu registrovať  cez systém Národného centra zdravotníckych informácií. Informovala o  tom hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Lenka Kukučková.

"Je to dobrý priestor, všetko je kompaktné, na jednom mieste, s  dostatočným zázemím pre personál, ktorý bude v tomto centre pracovať.  Začíname s trochu nižšou kapacitou, 1000 ľudí v sobotu a 1000 ľudí v  nedeľu, aby sme mohli vychytať prípadné nedostatky," 
vysvetlil predseda TSK Jaroslav Baška.

V novovytvorenom centre začnú zdravotníci očkovať o 8.00 h a pokračovať  budú do 18.00 h, a to počas oboch víkendových dní. V areáli je  pripravených desať kójí, pričom počas pilotného víkendu bude spustená  polovica.  

Veľkokapacitné očkovacie centrum v priestoroch zimného štadióna je v  poradí druhým svojho druhu, ktoré zriadil TSK v spolupráci s mestom  Prievidza a Nemocnicou s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v  Bojniciach. Tá bude centrum ako poskytovateľ zdravotnej starostlivosti  zastrešovať.

Ďalšie správy