Quantcast

Tropický hmyz

Výstavy
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
Od do

Oznam:

Od 17. 12. do 31. 12. 2020 je galéria Regionart zatvorená z dôvodu karanténnych opatrení.

Tešíme sa na vás v novom roku.


Galériu RegionArt obsadí tropický hmyz

Zberateľ a tropický bádateľ z Prievidze opäť sprístupňuje svoju jedinečnú zberateľskú kolekciu exotického hmyzu. Na návštevníka dýchne exotika rovníka a trópov. Výstava bude verejnosti prístupná od 23. 11. do 16. 12. 2020.

Zberateľ a cestovateľ Michal Zachar z Prievidze vás pozýva nahliadnuť do svojej súkromnej zbierky exotického hmyzu, ktorú zhromažďoval niekoľko rokov. Pokocháte sa pohľadom na denné a nočné motýle z celého sveta. Vidlochvosty, babôčky a nočné motýle z čeľade  lišajovitých a okáňovitých patria k tým najatraktívnejším druhom.  Vystavovateľ vám predstaví aj zaujímavú zbierku chrobákov, ktoré si doviezol z expedícií po krajinách Afriky, Ázie a Južnej Ameriky.

Ide o mimoriadne zaujímavú výstavu, ktorej súčasťou sú aj živé šváby, pavúky - vtáčkare a pakobylky chované v teráriách.

Priamo v galérii si návštevníci môžu kúpiť rôzne druhy preparovaných motýľov, chrobákov či krabov.

Každý tretí živočích je chrobák

Zberateľ  často dostáva otázku, či preparovanie hmyzu nie je iba ich prostým  zabíjaním pre výstavné účely. Rád takých ľudí poučí, že hmyz, chrobáky,  majú krátky život. V prírode si splnia svoje poslanie, postarajú sa o  potomstvo a potom hynú, alebo sa stávajú potravou pre iné živočíchy. Bez  preparovania by väčšina ľudí nemohla spoznať pestrosť a tajomstvá  hmyzu. Svet hmyzu je najrozsiahlejším živočíšstvom na svete. Odhaduje  sa, že na všetkých kontinentoch ho žije okolo tri a pol milióna druhov.  Dá sa povedať, že každý tretí živočích na zemeguli je chrobák. „Mnohé  druhy ani človek nestihne popísať a už vyhynú,“ hovorí s ľútosťou  zanietený cestovateľ.

Ak vás netrápi fóbia z pavúkov a chrobákov,  nenechajte si ujsť príležitosť vzhliadnúť túto unikátnu výstavu. Skóre  výstavy totiž vylepšuje okrem iného aj zbierka krásnych motýľov. 


Galéria  RegionArt je aj za prísnych pandemických opatrení naďalej otvorená pre  verejnosť. Niektoré podujatia sme žiaľ museli zrušiť alebo presunúť,  návštevu galérie si však aj naďalej viete vychutnať v bezpečí a pohodlí.  Príďte k nám v rúšku, dezinfekciu máme zabezpečenú.  Veríme, že  návštevou galérie si oddýchnete a podporíte kultúru, ktorá to v týchto  časoch naozaj potrebuje.

Príďte teda do našej galérie na bezrizikové stretnutie s krásou.


Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi, Záhradnícka 19

Trvanie výstavy: 23. 11. - 16. 12. 2020
Pondelok – piatok: 9:00 - 17:00
Vstupné: 1 € / žiaci, študenti  a seniori 0,50 € / ZŤP zadarmo

www.rkcpd.sk

Odporúčané akcie