Quantcast

Whiskyho cestovateľské kino: Srí Lanka

Workshop - Prednáška
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
Od do

Nové premietanie z ďalších ciest po Srí Lanke. Nové oblasti, nové fotky, nové zážitky. Budhistická aj hinduistická kultúra, vysoké hory, množstvo divých slonov, krokodílov, opíc, či varanov. 

Nádherná  tropická džungľa, rozsiahle čajové plantáže, odľahlé horské dedinky, jedny z najlepších pláží v Ázii na turistami zatiaľ málo objavenom východe a severe, ktorý bol dlho neprístupný kvôli občianskej vojne, ktorej pozostatky v podobe zbombardovaných a rozstrieľaných budov sú dodnes typickou kulisou najsevernejšieho poloostrova Jaffna. 

Ale aj skvelé jedlo, tropická klíma a príjemní ľudia. 

To všetko ponúka ostrov Srí Lanka alias Cejlón o ktorom bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina... 

Spevák  kapely Slobodná Európa Whisky sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav.

Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 80 krajín,  v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi  prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez  turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom  aute, na ktorých prešiel po cestách – necestách stovky tisíc kilometrov.

Za  všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť - napríklad Indiu (ktorú navštívil 15-krát), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosičov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 5 5OO m.n.m.), Severnú Kóreu, Venezuelu,  Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Argentínu, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam,  Izrael, Tadžikistan, USA, Peru, Austráliu, Čínu, Kirgizstan, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Uzbekistan, Brazíliu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Kazachstan, Čile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie.

Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií.

 

19. 10. 2021 (streda) o 18:00                            

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19

Vstupné: 4 € / 3 € študenti, seniori, ZŤP

Možnosť zakúpenia vstupenky cez Tootoot

www.rkcpd.sk

Odporúčané akcie